Sunday, 26 March 2017

Anglické dobrodružství

Krásnou neděli všem! Já se modlím, aby nikdy neskončila a já tak mohla ještě předstírat, že do žádné školy zítra nemusím. Dneska je ale ještě volno, a tak si můžeme společně zavzpomínat na můj týden v Anglii, kam jsem vyrazila navštívit mou kamarádku Leu. Lea už od října pracuje v Cambridge a tudíž bylo jasné, že za ní prostě musím vyrazit. Už jenom proto jak moc mi toho půl roku chyběla v Česku!

Have a great Sunday everyone! I pray this day will not end and I could pretend that we do not have to go to school tomorrow. Today is yet another day off, so we can collectively throwback to my week in England, where I went to visit my friend Lea. Lea works in Cambridge since October and, therefore, it was clear that I simply must go. Just because of how much I missed her the half a year in the Czech Republic!

Vyrazila jsem v úterý z letiště Leoše Janáčka směr London Stansted Airport. Letěla jsem s Ryanair, takže jsem se dost nervovala tím, že budu mít buď těžší, nebo větší povolené příruční zavazadlo nebo že mě tam pro změnu nepustí, protože jsem s sebou vezla celou misku strouhanky. Ano, nepřepsala jsem se, vezla jsem strouhanku. Nakonec ale vše dopadlo dobře a já se usadila u okýnka, což byl naprosto super bonus celé cesty.


I went on Tuesday from an airport Leoš Janáček to London Stansted Airport. I flew with Ryanair, so I was pretty nervous that I have either heavier or larger hand luggage than the permitted, or that they will not let me to the plane because I was carrying with me the whole bowl of bread crumbs. Yes, It is not a typing error, I was carrying bread crumbs with me. But in the end everything went well and I sat at the window, which was absolutely great bonus of the whole journey.
Na letiště jsem dorazila docela brzy a měla tak dost času na to, abych našla autobus směr Cambridge, který mě měl dovézt k Lee. Po zeptání na pobočce jsem našla nástupiště a jen se modlila, abych poznala, kde vystoupit. A víte co? Nepoznala jsem to. Naštěstí ale na zastávku dorazila Lea a mně došlo, že už asi budeme na místě. Pak následovala hodinová cesta k Lejdině domovu a nadšení, že jsem konečně na místě.


At the airport, I arrived quite early and had enough time for me to find a bus to Cambridge to Lee. After asking at the branch I found the platform and just prayed to get off at the right bus stop. And you know what? I did not recognize it. Fortunately, Lea arrived to the stop and I realized that we are probably on the spot. Then followed one hour journey to Lea's home and I was so excited that I am finally there.


Druhý den ráno nás probudil budík a nás čekal náš první výlet a to rovnou do hlavního města Anglie. Neměly jsem žádný určitý plán, jen pár bodů, co bychom asi tak mohly vidět. První zastávkou bylo Victoria Couch Station, kde jsme našly automat Oyster card, dobily si pár liber a naše dobrodružství mohlo začít. Jako šílený znalec metra jsem nás navedla do naprosto špatného vchodu, ale světe div se, tohle metro jelo na King's Cross Station, takže to nakonec nebyl zase až takový průšvih.

The next morning we were awakened by an alarm clock and we went for our first trip straight to England's capital city. We had no fixed plan, just a couple of points, what we could see. The first stop was the Victoria Couch Station, where we found the Oyster card machine, recharged a couple of pounds and our adventure began. I was pretty sure that I know where we should go in tube and that's why we went to the completely wrong entrance, but lo and behold, this train went to King's Cross Station, it was not a big problem in the end.Na nádraží to bylo jasné: "Když už jsem tady, tak najdeme nástupiště 9 a 3/4." Nebyl to zase tak těžký úkol, protože podle mě tak 50% lidí na nádraží přijelo právě kvůli tomuto Harry Potter místu. Chvilku jsem stály tu šílenou řadu, ale po vykoumání toho, že většinu lidí nutí skákat jsme se rozhodly, že tu fotku zase tak moc nepotřebujeme a namířily jsme si to do fanouškovského obchůdku hned vedle.

At the station, it was clear: "When we are already here, we have to find the platform 9 3/4." It was not too difficult task, because I guess that 50% of people arrived at the station because of this Harry Potter place. We stood there some time, but after that we found out that most people have to jump in the picture, we decided that we do not need it so much and we went to the fan shop.Po prohlídce obchůdku nám žaludky ohlásily, že se blíží doba oběda a my je poslechly a vydaly se najít perfektní místo k obědu. A když říkám perfektní, tak myslím PERFEKTNÍ! Před nádražím je totiž úžasné prostředí stvořené přímo pro oběd venku. Všude spousta zeleně, laviček, stolečků, food market a také spousta lidí, kteří jsou zde ze stejného důvodu jako všichni - jídlo!


After visiting the shop our stomachs announced that lunchtime is approaching and we obeyed and decided to find the perfect place for lunch. And when I say perfect, I mean PERFECT! Before the station is amazing environment created just for lunch outdoors. Everywhere lots of greenery, benches, coffee tables, food market and a lot of people who are here for the same reason as everyone - food!

S plnými žaludky jsme vyrazily dál. Po cestě jsem se ještě vyfotila u super zdi, která mě prostě něčím zaujala a bylo dost vtipné pozorovat ty pohledy lidí, když jsem tam pózovala. 


With full stomachs we went on. Along the way, I even took a picture with super wall that was really special with something and it was quite funny to watch the stares of people there when I posed for the picture.


Pak už jsme se vydaly směr metro a asi po třech přestupech jsme se dostaly až na Westminster, kam jsme si jely pro společnou fotku u Big Benu a rovnou si tam cvakly i outfit, který se tady určitě brzy objeví. 

Then we headed towards the subway, and after about three transfers we got down to Westminster, where we were a photo with Big Ben and we also took pictures of our outfits. And those photos will be here soon too.


Ještě před mým odletem jsem si psaly o tom, že bychom mohly navštívit Přírodovědné muzeum, takže opět do metra a dvě stanice na South Kensington. Trochu mě zklamal fakt, že jsme neviděly obrovskou kostru T-rexe, ale i tak tam byla spousta dinosaurů, které já prostě zbožňuji.

Even before my departure, I wrote Lea that we could visit the Natural History Museum, so back to the tube to South Kensington. I was a little disappointed with the fact that we have not seen a huge skeleton of a T-Rex, but even so there was plenty of dinosaur, which I am simply in love.


No a víte čím jsem zakončily náš první úžasný den? Kávou v moc milé kavárně Brown & Rosie, kde jsme si daly moc dobré mocha, carrot cake a brownie a ještě k tomu v úžasných sloníkových hrnečcích. Seděly jsme venku, ve vzduchu bylo cítit jaro a kolem nebylo kupodivu ani moc turistů. 


Well, do you know how ended our first amazing day? With a coffee in a very nice café Brown & Rosie, where we had very good mocha, carrot cake and brownie in a stunning elephant mugs. We sat outside, felt spring in the air with a minimum of tourists.
V příštím článku se můžete těšit na náš výlet do Oxfordu a další přísun fotek. 

A KAM SE CHYSTÁTE VY? MÁTE RADĚJI CESTOVÁNÍ PO ČESKU NEBO VOLÍTE ZAHRANIČÍ? 

In the next article you can look forward to our trip to Oxford and a lot of photos.


AND WHERE DO YOU TRAVEL? DO YOU PREFER TRAVELING AROUND THE CZECH REPUBLIC OR YOU RATHER GO SOMEWHERE ABROAD?

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

12 comments:

 1. Skvělý článek a skvělé fotky, jinak jsme s kamarádkou taky navštívili před týdnem přírodovědné muzeum a byli dost zklamání kvůli té rekonstrukci, že nemůžeme vidět například kostru t-rexe, která se pyšní u hlavního vstupu ������

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji! Jojo t-rex mě taky hrozně mrzel, ale tak není všem dnům konec a alespoň máme důvod se tam vrátit. :)

   Delete
 2. Krásný článek a fotky! Líbí se mi, jak všechno píšeš tak jak cítíš a neřídíš se nějakými předpoklady...fakt super styl!
  Měj se krásně,
  Tina
  http://tinasmerdova.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc za milý komentář, jsem ráda, že se ti můj spontánní styl psaní líbí. :)

   Delete
 3. Krásný fotky, hned bych taky někam vyrazila ^_^ Já už mám cestování po Česku docela dost, teď bych chtěla vyrazit spíš někam za hranice, jen nemám na cestování moc času a hlavně s kým vyrazit, ale kámoška by se prý obětovala a jela by se mnou alespoň do toho Mnichova, který mám tak trochu vysněný, teď už jenom najít nějaký společný volný čas.. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji! ♥ Tak držím palce aby ten Mnichov vyšel, já jsem vždycky chtěla do Německa, hlavně když jsem byla mladší, tak jsem hrozně chtěla navštívit Hamburg, protože jsem byla velký fanoušek Tokio Hotel a oni právě odtud pochází. :)

   Delete
 4. Krásné fotky! Když jsem byla před třemi lety na nástupišti 9 a 3/4 nikdo nás skákat nenutil a kdybych odjela bez té fotky (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/998721_10201270158426241_1560890837_n.jpg?oh=ab5ddade2258d4a3dc2de278bc9b042b&oe=5999FD18), tak budu fakt naštvaná :D Ale jasně, zážitky jsou hlavní. A že jsi viděla po takové době kámošku! :)

  ReplyDelete
 5. Děkuji! :) Tak ono to tam bylo všechno takové strojené, tak nás to docela odradilo. Navíc mám už fotku u vozíčku z Warner Bros studií, takže mi to zase až tolik nevadilo. :)

  ReplyDelete
 6. Super super a hezke fotky! V sobotu odlitam! Priste zajed do The Vaults v Ldn a na market:)

  www.bygabra.cz
  Papa ByGabra

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji a děkuji! :) Tak šťastnou cestu a užij si to! Místa beru na vědomí a přidávám je na budoucí seznam "Kam v Londýně příště". ♥

   Delete
 7. Ten západ slunce z letadla vypadá božsky ! :) ach jo já už tak dlouho neletěla... jak zase vidím ty sloníkové hrněčky, musím se někdy vážně stavit do Punktu :D akorát přístí týden to asi neklapně tak jedině až ten další :D

  www.double-claire.blogspot.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bylo to nadherne, jsem rada, ze jsem nakonec sedela u okna <3 Musime spolu nekdy taky nekam zalet, kdyz Vojtu do letadla nedostanes. :)
   Do Punktu bych s tebou sla hned, skoda, ze je Brno celkem z ruky no :( Protoze mi to tam hrozne pripomina prave to Brow & Rosie temi hrnecky! <3

   Delete

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic