ZTRÁTY & NÁLEZY | Žurna konference, kavárny, jídlo a hokej


Posbírala jsem zase pár fotek, o které už je nejvyšší čas se s vámi podělit. A když říkám "nejvyšší čas", tak to tak vážně myslím, protože některé fotky jsou ještě z doby, kdy jsem chodila do školy a to už je vážně nějaký ten pátek. A začneme pěkně jednou z mých nejoblíbenějších věcí a tou je samozřejmě jídlo. 


I've collected a lot of photos, which is the best time to share them with you. And when I say "the best time", I think so seriously because some photos are from the time I went to school and it is really some time. And let's start with one of my favorite things - FOOD.Poslední týdny ve škole jsem fakt jedla totální prasárničky a tohle je jedna z nich. Prostě když se učím, tak jím a vlastně i když se neučím, takže tak. Ale kdo by neměl rád donuty, že jo? Na kousky z Just Donut to sice nemá, ale mě to i tak stačilo. 


In the last few weeks at school, I actually ate a lot of junk food and this is one of them. When I'm studying, I do eat a lot, and even if I do not study, so. But who would not like donuts, right? They are not as good as those from Just Donut, but it was enough for me.Další den jsem toho sladkého ještě neměla dost, a tak jsem se rozhodla upéct tenhle dort, ze kterého se nakonec stal fanouškovský a byl vážně naprosto perfektní, takže vám tady na něj určitě dám brzo i recept.

The next day I did not have enough of the sweets, so I decided to bake this cake, which eventually became a fan cake and it was absolutely perfect, so I will definitely give you a recipe for it soon.S holkama jsme se rozhodly skočit do Literární kavárny - Nový svět, ale protože bylo ten den zavřeno, tak jsme nakonec skončily v Bistru Bistrá Kráva, o které jsem se už zmiňovala tady. Bylo naprosto super na chvilku vypnout a povídat si i o něčem jiném než o škole.


We decided to go to the Literary Café - New World with the girls, but because it was closed that day, we ended up in Bistro Bistrá Kráva, which I already mentioned here. It was absolutely cool to turn off for a while and talk about something other than school.Ve škole se pořádala Studentská žurnalistická konference, které jsem se částečně účastnila. S holkama jsme zašly na přednášku s názvem "Zvol si info", kterou vedla Alžběta Bajerová a bylo to naprosto skvělé. Určitě se proklikněte na jejich web, protože jejich myšlenka stojí opravdu za to.


The Student Journalistic Conference was held at the school and I attended in one part. We went to the lecture called "Choose Info" by Elisabeth Bajer and it was absolutely great. Be sure to click on their site, because their idea really is worth it.Kavárenská tour pokračovala i v Ostravě, kde jsem s Kik skočila do A Café. Jsem strašně ráda, že máme konečně i u nás místa jako je tohle. Protože jako kavárenský povaleč to vážně umím ocenit. Článek s dalšími informacemi se na blogu objeví už brzy. Mám v zásobě plno míst, o kterých vám chci dát vědět.


The Café Tour continued in Ostrava, where I and Kik jumped into A Café. I'm so glad we finally have a place like this in our town. Because I can really appreciate it as a coffee person. An article with more information will appear on the blog soon. I have a lot of places I want to let you know about.Poslední dobou oblíbenost všech, tak jsem se rozhodla to avokádo taky vyzkoušet. Nemůžu říct, že by mi nechutnalo, ale asi jeho přípravu nechám na zkušenějším a budu si ho dávat jen v kavárnách a bistrech. A CO VY A AVOKÁDO?

Recently favourite food of all, so I decided to try the avocado too. I can not say that I did not like it, but I will leave it to the more experienced people and I will give it only in cafes and bistros. WHAT ABOUT YOU AND AVOCADO?


O víkendu mě čekal výlet do Olomouce s mým nejmilejším cestovním parťákem - Leou. Její článek s fotkami si můžete přečíst tady. Celý den jsme strávily po kavárnách, procházkami městem a nakonec skončily v restauraci Gól, kde jsme sledovaly hokej: Česko x Lotyšsko. 


A trip to Olomouc with my beloved traveling partner - Lea - was waiting for me at the weekend. You can read her article full of photos here. We spent the whole day in cafes, walks through the city, and eventually ended in the Goal Restaurant where we watched hockey: Czech republic x Latvia.

Coffee Library ♥ 


Kafe jak lusk ♥ 
Další víkend se v Ostravě konal Majáles, na kterém tentokrát hráli Mandrage a i když asi tak 30% toho odpoledne propršelo, tak to byla super akce!


The next weekend Majáles was in Ostrava, band Mandrage played there this time, and although about 30% of that afternoon was raining, it was a great event!


A jelikož hned po majálesovém víkendu začínalo zkouškové, tak bylo nutné se vrátit do reality a trochu se i učit. Všechno dopadlo dobře a mě už chybí jen jedna zkouška, kterou snad v pohodě zvládnu. 


And as the examinations started just after the weekend, it was necessary to return to reality and study a bit. Everything turned out well and I missed just one exam that I hope I can handle.


Díky kamarádce jsem zjistila, že v Kauflandu mají sójovou zmrzlinu, takže jsem si pro ní hned po škole zajela a ten pocit, když jsem ji zkusila byl fakt parádní! Protože po roce mít v puse zase zmrzlinu?! Asi si to umíte představit.

Thanks to my friend, I found out that in Kaufland there is soya ice cream, so I went for it right after school and the feeling when I tried it was really great! Because after a year you have not have an ice cream?! Maybe you can imagine it.


Díky mé akčnosti během jednoho hokejového zápasu jsem si z NHL shopu objednala tohle super ruské triko s číslem Artěmie Panarina. A to nadšení, že přišlo z Ameriky ještě před koncem mistrovství bylo vážně šílené!


Thanks to me being active during one hockey match, I ordered this super-Russian t-shirt with the number of Artemi Panarin from the NHL shop. And the excitement that it came from America before the end of the championship was really crazy!Po zvládnutí té nejšílenější zkoušky, jsme s holkama zašly na oběd do olomouckých Faency Fries a musím vám říct, že to je božské! Ty hranolky chutnají vážně perfektně a já se nedivím, že se jim tam v jedenáct před otvíračkou hromadí řady lidí.


After passing the most exquisite test, we went to the Faency Fries in Olomouc for lunch and I must tell you that it is divine! The french fries are really tasty, and I do not wonder that there are a lot of people crowding around at eleven.


Když už jsme u toho oblečení, koukejte na tohle super žraločí pyžamo, co jsem našla. Bohužel v našem okolí nikdo nemá prcka v tomhle věku, takže jsem ho tam musela bohužel nechat.


When we're talking about clothes, look at this super shark pyjamas I found. Unfortunately in our neighborhood nobody has a toddler at this age, so I had to leave it there.No a posledním zážitkem byl náš sraz s kamarádkou, kterou jsme s Andrejkou poznaly v Olomouci a které jsem ve čtvrtek ukázaly Ostravu. Jinak vidíte tu momentku s A.? Tak tu naprosto miluju, protože se tam na mě tak miloučky usmívá. 


Well, our last experience was our meeting with a friend we met with Andrejka in Olomouc and we showed our loved Ostrava on Thursday. Otherwise do you see the snapshot with A.? I am absolutely in love with it, because she smiles at me so sweet, isn't she?

0 comments: