5 KNIH... | podle kterých byl natočen film


Včera jsem se konečně zase odhodlala a sedla si před kameru, abych natočila další díl série "5 KNIH...". Vybrala jsem tentokrát knihy, podle kterých byl natočen film. Snažila jsem se tam zařadit ty méně známe, aby jste se mohli inspirovat a ne aby jste se koukali na to jak mluvím o Harrym Potterovi. 


Yesterday, I finally decided to sit down in front of the camera to make another part of the "5 BOOKS..." series. This time I chose books that became a movie. I tried to include those less familiar in order to inspire you and not to watch me how I am talking about Harry Potter.


První z knih je Milionář z chatrče od autora Vikase Swarupa. Tuhle kniha jsem si koupila ve výprodeji, protože ten film mám moc ráda a ta její obálka je prostě perfektní! Pokud se vám film líbí stejně jako mě, tak knihu jenom doporučuji, protože je klasicky o hodně lepší než film a najdete tam daleko více podrobností. I když scéna, kdy dětem vypalují oči, by zase tolik podrobností nepotřebovala.

The first of the books is Slumdog Millionaire by Vikas Swarup. I bought this book at a sale because I love the movie and its envelope is just perfect! If you like the movie just like me, I recommend the book because it is classically much better than the movie and you will find far more details there. Even though the scene when children, where they are burning their eyes would not need that much of details.


Další knihou je Rosemary má děťátko, kterou napsala Ira Levin. Je to klasický horor s prvky ďábla, který je podle mě fakt skvěle napsaný a pokud máte rádi klasické staré horory, tak je tohle jasná volba.


Another book is Rosemary's Baby, written by Ira Levin. It's classical horror with elements of a devil, which I think is really great, and if you like classic old horror, this is a clear choice.


Jdeme dál k mému oblíbenci, na kterého jsem narazila v knihovně někdy v březnu (?). Je to kousek od Dava Eggerse a jmenuje se Kruh. Pokud jste nezaznamenali knihu, tak minimálně film šel do kin před dvěma týdny a podle mě je to naprosto promyšlený příběh, který je velmi aktuální v dnešní společnosti. Takže pokud vás zajímá virtuální svět a vliv sociálních sítí, tak je takhle kniha právě pro vás.

We go to my favorite one, which I found in the library sometime in March (?). It's a piece from Dave Eggers and it's called The Circle. If you did not notice a book, at least the film went to the cinemas two weeks ago, and I think it's a totally sophisticated story that is very current in today's society. So if you are interested in the virtual world and the impact of social networks, then this book is just for you.


Dostáváme se k mému oblíbenému vrahovi, který se narodil ve stejný den jako já. Ano, ano, mluvím o knize Patricka Süskinda jménem Parfém: Příběh vraha. Kdo tuhle knihu zbožňujete jako já? Je to originální příběh z 18. století o muži, který má naprosto skvělý čich a využije ho k věcem, o kterých by se nám ani nezdálo. 


We get to my favorite killer who was born the same day as me. Yes, yes, I'm talking about Patrick Süskind's book Perfume: The story of a Murderer. Who do you love this book as much as I do? It's an original 18th-century story about a man who has a great sense of smell and uses it for things that we would not even dream of.


A poslední knihou je lovestory jménem Talisman od známého Nicholase Sparkse. Schválně jsem vybrala příběh, který není tak profláknutý jako Poslední píseň či Milý Johne. Jako vždy je v knize milostná linie, ale najdete tam i rozvod, intriky, pejska a rodinné problémy. 


And the last book is lovestory called The Lucky One by Nicholas Sparks. I deliberately chose a story that is not as profound as The Last Song or Dear John. As always, there is a love line in the book, but you can also find divorce, intrigue, doggy and family problems.


Pokud by se vám nechtělo číst, nebo chtěli můj podrobnější názor, tak koukněte na video ↑.

If you do not want to read or if you want my detailed opinion, watch the video ↑.

1 comment:

  1. Já znám Milionáře z chatrče a Talisman, akorát jsem obojí viděla jako film, knihy jsem nečetla. Vůbec jsem netušila, že třeba Talisman je od Nicolase Sparkse:O
    Jinak se mi hrozně líbí tvůj blog!:)

    ReplyDelete