Kruhy aneb když jde strašpytlík do kina


Nejsem ten typ, který vyráží do kina na horory ob týden, ale když jsme se s kamarádkami ve škole bavily o tomto hororu, tak mě docela zaujal a spontánní rozhodnutí, že na něj odpoledne vyrazíme, bylo na světě.


I'm not the type who goes to the cinema to watch horror movies every week, but when we were at school with my friends talking about this horror, we got quite a spontaneous decision that in the afternoon we will go to the cinema.


Normálně se snažím k filmům dávat gify, ale protože jsem strašpytel a nechce se mi na googlu prokousávat všemi těmi hnusnými záběry z různých hororů (jelikož to nenašlo, jen jeden film), tak se to bude muset obejít s touto fotkou a jedním gifem, který jsem ještě zvládla najít.
Jsem asi první člověk, kterého víc vystrašily trailery před samotným filmem, než horor sám o sobě. Ale to je u mě naprosto normální nenormálnost. Každopádně jsem ten typ, co se nedívá na všechny hnusné záběry, jinak mi je jasné, že bych se nevyspala minimálně týden. 

Normally I try to put gifs to films articles, but because I am chicken little and I did not want to look through all those ugly scenes from various horrors, so you will have get by with this photo and one gif that I found.

I am probably the first person that is more scared by trailers than a horror in itself. But it is for me absolutely normal abnormality. Anyway, I'm the type who does not look at all disgusting shots, it is necessary to me because I know I won't slept a week otherwise.Musím říct, že mě film velmi překvapil tím, že měl docela poutavý příběh, což je u hororů dost vzácné. Herecké obsazení pro mě bylo dost neznáme, ale holky byly nadšené z toho, že tam jednu z hlavních rolí ztvárnil Johnny Galecki (Leonard z Teorie velkého třesku). 
Další z mých zvláštností je ta, že jsem nikdy neviděla první díl, takže jsem šla tak trošku bez znalosti, i když samozřejmě o videu, které vraždí slyšel asi každý.

Příběh se odehrává třináct let po prvním filmu. Dostane se do rukou profesora, který se o příběh Samary dlouho zajímá a rozhodne se pro jakýsi pokus, kdy pustí video některým svým žákům a vždy jim pro záchranu vytvoří jakýsi "závěs", aby přežili. "Závěs" funguje na principu toho, že každý z těch studentů zkopíruje svou nahrávku a pustí ji někomu jinému, na koho přehraje svůj rozsudek smrti. Do tohoto projektu se náhodou zapojí i přítel hlavní hrdinky, která si později pustí jeho nahrávku, aby ho zachránila. Tím ale započne pátrání po stopách mrtvé Samary, jelikož její nahrávka nelze zkopírovat a ukrývá další tajemství.

ZAJÍMAVOSTI
- Podle designéra speciálních make-up efektů, trvalo asi šest a půl hodiny, než se vytvořil Samařin make-up a kostým. Ten zahrnoval i vodní systém pod šaty, který umožnil efekt neustále kapající vody.

I must say I was very surprised by the film, that had quite an interesting story, which is pretty rare in horror movie. I did not know a lot of the cast, but the girls were excited about the fact that one of the main roles played Johnny Galecki (Leonard from The Big Bang Theory).
Another one of my abnormalities is that I've never seen the first part of this movie, so I went there a bit without knowledge, although of course everyone had heard about the video that murders.

The story takes place thirteen years after the first film. The video gets into the hands of a professor who is really interested in Samara's story and decided to sort of experiment in which video releases some of its students and always wants to rescue them by creating a "curtain" to survive. "Curtain" works on the principle that each of those students will copy their recording and releases it to someone else, who now will have their death sentence. This project happens to involve the main character's boyfriend, who later watchs his recording to save him. But that will begin the search for traces of the dead Samara, since the recording of the heroin can not be copied and hides more secrets.

POINTS OF INTEREST
- According to the designer of special makeup effects lasted about six and a half hours before they created Samara's makeup and costume. That also included a water system under the dress, which enabled the effect of constantly dripping water.

2 comments:

  1. Já na horory jako menší koukala docela ráda. Je to fakt divný, ale je to tak :D Poslední dobou už mě moc nebavili, ale za minulý rok jsem viděla tři a to už byl u mě docela úspěch. Taky jsem byla poprvý na hororu v kině a řekla bych, že mnohem lepší, než kdybych se na to dívala sama doma :D Ani jeden díl Kruhu jsem podle mě neviděla, ani nevím, kolik jich je nebo o co tam pořádně jde a musím říct, že to ani nějak neplánuju vědět, Samara je docela děsivá :D Pořád ještě horory nemám ráda, i když jsem před týdnem koukala na dva horory (jeden film, dva díly), na které mám taky připravený článek, ale tam byl spíš důvod ten herec, co hrál hlavní roli, jinak bych se na to taky nedívala :D Ale stejně máš můj obdiv, že jsi na tohle šla do kina, kámoška mě na to taky chtěla vytáhnout, na štěstí jsem byla v práci, alespoň k něčemu je ta práce dobrá :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. :D to s tou prací mě rozesmálo. Každopádně já jsem první díl Kruhu neviděla a bylo to fakt hrozně spontánní rozhodnutí. A asi 10% filmu jsem se vůbec nekoukala na plátno raději. :P Určitě kouknu k tobě na blog na článek, poslední dobou nějak nestíhám. ;)

      Delete