I didn't take photos during those two weeks


Jako vždy přicházím s tímhle dvou-týdenním souhrnem, který bude tentokrát rekordně krátký. Začnu touhle zasněženou fotkou, kterou jsem fotila z okna, protože jsem se prostě neodvážila ven vzhledem k tomu, že mi většina lidí referovalo, jaká je tam ledovka. 

As always, I come with this two-week summary, which will be a really short this time. I'll start with this one snowy picture that I took from the window, because I simply did not dare go out due to the fact that most people have reported to me, that there is ice everywhere.


Po zkouškovém jsem si naplno užívala volna a toho, že jsem doma, takže mám k dispozici spoustu jídla a troubu, kterou na koleji teda vůbec nevyužívám. Rozhodla jsem se pro upečení něčeho extra-sladkého a vyšly z toho tyto Brownies, na které jsem vám sem už dávala recept

After the exams, I fully enjoyed the time at home, so I have a lot of food and oven that I do not use a lot at dorm. I decided to bake something extra-sweet and came out with these Brownies, about which I already wrote the recipe here.No a aby toho nebylo málo, tak jsme asi za dva dny s mamčou vyzkoušely babiččin recept na povidlové koblížky, které byly naprosto DO-KO-NA-LÉ!

Well, that was not enough, so about two days later me and my mom tried my grandmother's recipe for jam donuts that were absolutely A-MA-ZING!Ve čtvrtek jsem si k obědu dala pizzu a na twitteru si přečetla, že ten den byl Mezinárodní den pizzy, takže pokud o tom někdo něco víte, určitě mi dejte vědět do komentářů. A ta kniha? King? Paráda!

On Thursday I had pizza for lunch and I read on twitter, that day was the International Day of pizza, so if somebody knows anything about it, definitely let me know in the comments. And the book? King? Great!
V pátek jsme s Klárkou vyrazily do ostravského Minikina, kde jsme v rámci Severské filmové zimy zkouknuly film Pozdravy ze severu a pokus jste si doteď mysleli, že jsou seveřané nudní a zapšklí vší tou zimou, tak se určitě musíte podívat na tuhle úžasnou komedii. Plánuji napsat i recenzi, takže si pak o tomto filmu budete moci přečíst i něco víc.

On Friday we went to Ostrava's Minikino where me and Klárka took part of the Nordic Film Winter and we watched film Greetings from the north and if you thought that northerners are boring, humorless individuals because of that cold, be sure you will watch this amazing comedy. I plan to write a review, so then, you'll be able to read something more about this movie.


Za ty dva týdny jsem toho zvládla ještě o něco víc, ale nějak jsem nevytahovala foťák, takže nemám žádné foto-záznamy z rodinné oslavy ani ze třídního srazu.

For those two weeks I have managed a little more, but somehow I have not use my camera, so I have no photo-recordings of family birthday party or meeting of our class from high-school.

0 comments: