5 KNIH... | ...Trilogie


Tak jsem po delší době zase něco natočila. Tentokrát to je opět něco trošku praktičtějšího a to další díl "5 KNIH". Vybrala jsem trilogie, protože jsem jich pár četla a přišlo mi to jako takové ozvláštnění. 


So after some time I made a video for you. This time it is again something a little more practical - another part of the "Five books." I chose a trilogy, because I read a couple of them and I thought it could be interesting for you.První trilogií jsou knihy z edice "Za strašidly na hrady a zámky", které mám od malička moc ráda a navíc mi přijdou hrozně praktické. Je super, že si tam člověk něco přečte a zároveň nasbírá inspiraci na rodinný výlet. 


The first trilogy of books is from the series "Za strašidly na hrady a zámky" which I got as a kid and I find them really practical. It is great that you can read a story there but you will also find some inspiration for a family trip.
Další trojičkou jsou moje asi úplně nejoblíbenější knížky od autorky Enid Blytonové pod názvy "Vzhůru na Kouzelný strom", "Příběhy Kouzelného stromu" a "Lidičky z Kouzelného stromu". Jsou to úžasné dětské knížky, které jsem si oblíbila jako menší a do teď po nich tak jednou do roku sáhnu.


Another trio is definitely one of my favorite by author Enid Blyton under the names "The Magic Faraway Tree". It is wonderful children's book that I loved when I was younger and now I read them at least once a year.
Dále je tady jedna trošku strášo část a tou je trilogie Jurský park, která je asi všem známější jako film, než jako kniha. Já ale musím říct, že knihy jsou hrozně čtivé a rozhodně daleko propracovanější než filmy, takže určitě stojí za povšimnutí. 


Furthermore, there is one a bit scary and that is the Jurassic Park trilogy, which is probably better known to all as a movie than a book. However, I must say that books are very readable, and certainly far more sophisticated than the movies, so it is certainly worth noting.
Další z mých oblíbených trilogií jsou příběhy podivných dětí slečny Peregrinové od autora Ransoma Riggse. Knihy jsou neskutečně napínavé a člověk se od nich pomalu nemůže ani odtrhnout. 


Another of my favorite trilogies are stories of peculiar children Miss Peregrin by author Ransom Riggs. Books are incredibly exciting, and you could not stop to read them until the very end.
No a nakonec jsem si nechala "boom" knihu, kterou rozhodně všichni znají, i když rozděluje společnost na dva tábory a to na ten, který knihu nenávidí a druhý, který ji naopak miluje. Já patřím do druhé části a mým názorem je, že by knize měla dát šanci každá žena, i kdyby jen jako útěku z reality. Ano, ano, mluvím o 50 odstínech...


So finally, there is a "boom" book, which certainly everyone knows, even if it divides society into two camps - the one who hates the book and the other who loves it. I belong to the second part, and my view is that every woman should give a chance to this book, even if only as an escape from reality. Yes, yes, I'm talking about 50 shades ...
Klasicky je to trošinku kratší článek, ale protože se zbytek dozvíte ve videu, tak to snad až tolik nevadí. 


Classically this article is a little bit shorter, but because you will find rest in the video, so I hope you do not mind.

A jaké jsou vaše oblíbené trilogie?


And what trilogy is your favorite one?0 comments: