November Favourites | Oblíbenci za listopad

Nestíhám absolutně nic, protože zápočtový týden se blíží snad rychlostí světla a bohužel to má dopad i na mé přispívání zde. Vážně doufám, že až 15. prosince napíšu poslední test, tak se budu moci zase plně věnovat jak blogu, tak kamarádům a hlavně vánocům, jejichž atmosféra se mi letos taky docela vyhýbá. V  tomto kraťounkém článku najdete mé oblíbence za listopad a k nim i video.

I dont have time for absolutely nothing, because the credit week is approaching the speed of light, and unfortunately, it has an impact on my contributing here. I really hope that Dec. 15 I will write the last test and I will be able to turn full attention to the blog, and friends and especially Christmas, whose vibe is not with me a lot this year. In this article you will find short article about my November favourites and even a video.


Fotek bohužel není tolik jako vždy, jelikož spousta oblíbeností za tento měsíc byla nehmotná, nebo jsem je pro změnu zapomněla v Olomouci na koleji.

Unfortunately, there are not a lot of photos as usual, because a lot of favourites for this month was intangible, or I forgot them in Olomouc on campus.


A můj největší oblíbenec je tato svíčka s vůní čokolády z F&F Home. Jinak pokud by jste si nějak chtěli vykompenzovat mou absenci v příspěvcích, tak můžete skočit na můj youtube channel, kde momentálně probíhá Vlogmas.

And my most favorite is the candle with the scent of chocolate from F&F Home. Otherwise, if you wanted to somehow compensate my lack of posts, you can jump on my youtube channel, where you can find my Vlogmas edition.


0 comments: