Fantastická zvířata a kde je najít | Fantastic Beasts and Where to Find Them, movies...

Sedím v kině, těším se až přetrpím reklamy a konečně uvidím to, na co tak dlouho já a většina Harry Potterovské generace čekáme - Fantastická zvířata a kde je najít. 

I am sitting in the cinema, looking forward to the end of trailers to finally watch the movie on which me and the most of Harry Potter generation were waiting for so long - Fantastic Beasts and Where to Find Them.


Musím říct, že jsem ohledně jakéhokoliv pokračování této ságy dost skeptická, protože se jednoduše bojím toho, co se pak stane s mými původními dětskými vzpomínkami. Co se ale tohoto filmu týče, tak mě moc mile překvapil. A ano, vím, že se nejedná o "pokračování" Harryho Pottera, ale stále je to z jeho kouzelnického světa, a proto to tak spojuji. 

I must say that I was quite skeptical about any continuation of this saga because I was simply afraid what will happen to my original childhood memories. But I was very pleasantly surprised. And yes, I know that this is not a "sequel" of Harry Potter, but it's still his wizarding world, so I connect it.I když mě trošku mrzí, že jsme vyrazili na českou verzi, tak není všem dnům konec a já budu mít určitě ještě možnost film zhlédnout v originále a poslechnout si úžasného Eddieho Redmayna s jeho perfektní angličtinou. Jako herec je podle mě naprosto bezkonkurenční a jeho výkony v Teorii všeho a Dánské dívce mě v tom jen utvrzují. 

Even when I was a little bit disappointed that we went to the Czech version, but it's not the last time and I'll definitely have more opportunities to watch the movie in the original and hear the amazing Eddie Redmayne with his perfect English. As an actor I think he is absolutely unrivaled, and his performances in The Theory of Everything and the Danish girl is just another proof.Co se příběhu týče, tak jsem moc ráda, že jsme prostřednictvím Fantastických zvířat měli možnost nahlédnout i do amerického světa kouzel, který se od toho britského v určitých věcech liší. Slovo "nečar" je právě jedna z odlišností, která mě dost překvapila. A taky fakt, že američtí kouzelníci nepovažují Bradavice za nejlepší školu čar a kouzel.

As for the story, I'm very glad that we're had an opportunity to see through Fantastic Beasts the American world of magic, which is different from the British in some cases. The word "No-Maj" is just one of the differences which quite surprised me. And also the fact that US wizards dont consider Hogwarts as the best school of Witchcraft and Wizardry.ZAJÍMAVOSTI
O roli Modesty (Faith Wood-Blagrove), hlavní dívčí postavy filmu, se ucházelo na dvacet tisíc britských školaček.
 J. K. Rowling literární předlohu "Fantastic Beasts and Where to Find Them" napsala v roce 2001 a velkou část finančního výtěžku věnovala charitě. Knihu vydalo nakladatelství Bloomsbury Publishing v Londýně v roce 2001. Český překlad Pavla Medka vydalo v roce 2002 nakladatelství Albatros.
První díl z plánované trilogie dorazil do kin 18. 11. 2016, tedy na den přesně jedenáct let po premiéře filmu Harry Potter a Ohnivý pohár (2005).
Před natáčením, J.K.Rowling odhalila výlučně Eddiemu Redmaynovi podrobný příběh v pozadí.

POINTS OF INTEREST
The role of Modesty (Faith Wood-Blagrove), the main girl character in the movie, wanted twenty thousand British schoolgirls.
- J. K. Rowling's literary original "Fantastic Beasts and Where to Find Them" was written in 2001 and she donated a large part of the financial proceeds to charity. The book was published by Bloomsbury Publishing in London in 2001. Czech translation by Pavel Medek, was published in 2002 by publishing house Albatros.
- The first part of a planned trilogy arrived in cinemas 18. 11. 2016, on the day exactly eleven years after the premiere of the movie Harry Potter and the Goblet of Fire (2005).
- Prior to filming, Eddie Redmayne was provided with a very detailed back-story, which J.K. Rowling revealed exclusively to him.


7 comments:

 1. Replies
  1. Tak to doufám, že brzo vyrazíš, protože to opravdu stojí za to. ♥

   Delete
 2. Já a kamarád jsme na tom také byli, protože oba milujem Harryho Pottera. Ačkoliv se nejedná o pokračování, byla jsem zklamaná a filmu bych dala tak 20 %. Prostě jsem asi očekávala víc :(. Kamarád není náročný na filmy a líbilo se mu to. Například když tam zmínili slovo "nečar", úplně se nám zježily chlupy na rukou, protože to byl hrozný nezvyk slyšet něco jiného než mudla :DD. Jestli zfilmují Prokleté dítě, doufám, že se jim tedy vyvede líp než Fantastická zvířata :).
  littlecapsule

  ReplyDelete
  Replies
  1. No já právě zas takové očekávání neměla, ale je pravda, že třeba Prokleté dítě se bojím i číst, protože se prostě obávám, že mi to zkazí původní příběh Harryho Pottera. :) Takže pokud jsi to četla, tak budu ráda za názor. :)
   A s tím nečarem to je pravda, mudla je prostě mudla. :)

   Delete
 3. Ešte som na ňom nebola, takže to musím napraviť.


  Zvláštne dievča

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě zajdi. :) Mě se to opravdu líbilo, ale tisíc lidí, tisíc názorů. :)

   Delete
 4. Mne sa film veľmi veľmi páčil. A musím súhlasiť s tým, že Eddie je vynikajúci herec. Videla som oba jeho spomínané filmy a podal v nich neskutočné výkony. Škoda, že som ich videla nadabované, teraz som zvedavá na jeho angličtinu - letím na britský prízvuk. ♥ :D

  ReplyDelete