5 KNIH.. s vánoční tématikou


Přeji krásný, temný a (bohužel) nezasněžený večer. Sedím (dobře, spíš ležím) tady na posteli a říkám si, že bych měla jít konečně dočíst mou rozečtenou knihu, ale ještě předtím, než to půjdu udělat jsem se ke čtení rozhodla inspirovat i vás. Tak kdo ví, třeba se po přečtení tohoto článku a zhlédnutí videa v něm, rozhodnete také pro večer strávený s čajem a knihou pod dekou. 

I wish you all a nice, dark and (unfortunately) unsnow evening. I'm sitting (well, more lying) here on the bed and I am telling myself that I should finally go finish a book, but before I go do it, I decided to inspire you to go to read. So who knows, maybe after reading this article and watch the video in it, you will also decide for a night with tea and a book under the blanket.


Vybrala jsem pro vás pět knih, které jsem sama přečetla a mám je moc ráda. A věřte mi, nebyl to zrovna lehký úkol, protože schválně, kolik vánočních knih jste kdy přečetli? Konkrétně v článku najdete jen tři, protože dvě z nich doma prostě fyzicky nemám a tak jsem ve videu použila obrázky. A teď už tedy ke knihám. Vybrala jsem hodně známe, ale na druhou stranu i úplně neznáme, aby to nebylo vše takové profláknuté a neměli jste to všichni už dávno přečtené - Sněží, sněží: John Green, Lauren Myracleová, Maureen Johnsonová, Vánoční koleda: Charles Dickens, Příšerné příběhy vánoční: Chris Priestley, Můra noční, předvánoční: Tim Burton a Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled: Linda Jenningsová. Více informací už najdete ve videu, tak šup šup a naladit se na čtecí atmosféru.

I chose for you five books that I also read and I really like them. And believe me, it was not an easy task, because, honestly, how many Christmas books have you read? Specifically, in the article there are just three of them, because two of them I just do not have at home physically, so I used the images in the video. And now finally - books. I chose a much known pieces, but on the other hand, totally unknown one because I did not want you to have read them all - Let it snow: John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson, A Christmas Carol: Charles Dickens, Christmas Tales of Terror: Chris Priestley, Nightmare before Christmas: Tim Burton and My Christmas book of stories & carols: Linda Jennings. You can find more informations in the video, so chop chop and tune into the reading atmosphere.

4 comments:

 1. Ačkoliv čtení jako takové miluju, knížky s vánoční tématikou jsem snad ani nikdy nečetla. Vánoce jsou vždycky tak strašně krátce a já nějak nikdy nemám moc čas se do nich pustit, ani letos tomu nebylo jinak, tak možná snad příští rok :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je pravda, občas je to dost hektické a vždycky to hrozně sletí, ale třeba se to příští rok povede. 😉

   Delete
 2. Já si teda nevybavuji, jestli jsem někdy nějakou "vánoční" knihu četla, ale věžím, že v brzké době bych si mohla něco na vánoční náladičku přečíst. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě. 😉 I kdyby jen tu Můra noční, předvánoční😏 To opravdu zabere jen chviličku a je to super👌

   Delete