Looking for new friends aka 2 weeks in pictures again

Přeji všem krásnou neděli, pro mě je opět stěhovací, ale ještě než strčím laptop do kufru, tak jsem si pro vás připravila článek v podobě "2 weeks in pictures", který byl minule velmi úspěšný a navíc mě hrozně baví takové články psát. Vždycky pak vzpomínám na ty věci/zážitky, které jsem za ty dva týdny prožila.

I wish a beautiful Sunday to everyone! For me is a moving day again, but before I will put my laptop in the suitcase, I have prepared for you an article in the form of "2 weeks in pictures," which was very successful last time, plus I really enjoy writing this type of articles. Because I always remember the things / experiences that I have from those two weeks.Začneme pěkně mamčinou oslavou narozenin, která byla naprosto parádní! Vždy máme obrovské rodinné sešlosti, na které se se neuvěřitelně těším, protože jen tak mimo oslavy se s každým prostě ob den vídat nezvládám. Oslavili jsme to teda pořádně a já kvůli tomu jela do školy až v úterý ráno, abych nemusela zbytečně vstávat.

We begin nicely with my mothers' birthday celebration, which was absolutely fantastic! We always have a huge family reunion, for which I always incredibly look forward, because I can not see every member of my family every day. We celebrated it and I did not go to school until Tuesday morning, so I do not have to get up early the next day.

Někteří z vás to asi neví, ale mamka a její přítel jsou šílení rockeři, takže tenhle dort byl pro ni jako dělaný. 


Some of you probably do not know this, but my mom and her partner are crazy rockers, so this cake was amazing for her.

V pondělí jsem měla takový odpočinkový den a další den ráno vyrazila směr Olomouc. A protože nám odpadla jedna ranní přednáška, tak jsme měli doporučeno zúčastnit se přednášky o investigativní žurnalistice v rámci festivalu Prix Bohemia Radio. Přednáška byla hrozně zajímavá a s cedulkou PRESS jsem se cítila jako novinář (:D).


On Monday I had such a relaxing day and the next morning I went the direction of Olomouc. And because it fell off one morning lecture, we were advised to attend a lecture about investigative journalism in the festival Prix Bohemia Radio. The lecture was very interesting and with a sign PRESS I felt like a journalist (:D).Ve středu jsme pak měli už jen s Andy víno a film a pak jsem zase razila zpět do Ostravy, kde jsem o víkendu zašla k volbám (článek najdete zde) a jinak jsem prostě a jednoduše odpočívala, protože byl stejně hrozně zamračený a deštivý víkend.

On Wednesday, we just had wine and a movie with Andy and then I went back to Ostrava, where, I went to the elections (article here) and otherwise I simply rested because it was just terribly overcast and rainy weekend.

V neděli jsem zase odcestovala do Olomouce a tentokrát si s sebou vzala i foťák (zrcadlovku) s tím, že vyrazím fotit do centra. Počasí sice nebylo nic moc, ale v pondělí odpoledne se přeci jenom trošku vyčasilo a já využila situace.


On Sunday, I again traveled to Olomouc and this time I took my camera because I wanted to hang out for shooting in the center. Although the weather was not very good, but on Monday afternoon it was a little bit better so I took the advantage of the situation.
Do této kavárny musíme určitě zajít, protože mě neskutečně okouzlila. 

We have to go to this cafe, because I was incredibly charmed.


V Šantovce mají skvělé žraločí zrcadla. A já klasicky využila situace, kdy tam nikdo nebyl a hned se v něm cvakla. 

In Šantovka there are great shark mirrors. And I used the classic situation where there was nobody, and immediately took a photo.Rovnou jsem si i tento týden trošku aktualizovala nástěnku a dotiskla si pár obrázků, které vždy hledám na Pinterestu (ten je na to totiž naprosto perfektní!)


I did a little bit updat and reprinted a couple of pictures to the board that I always look for at Pinterest (that is absolutely perfect for this!)Ve středu jsem vyrazila na sraz lidí, kteří studují španělštinu stejně jako já. A ukázalo se, že je tam spousta skvělých človíčků, takže se neskutečně těším i na další takové večery. Na fotce nás je jen část a i když je trošku nekvalitní, tak je to prostě pěkně zachycený okamžik.

On Wednesday I went to the event with people who are studying Spanish as I do. And it turns out that there are plenty of great souls, so I incredibly looking forward to other evening like this. In the picture there is only part of us and even though it is a bit unfocused, it's just a nice moment.Ve čtvrtek jsme se ve škole celé unavené stihly fotnou s Andy, což je moje spolubydlo z koleje a tak nějak tím zakončily ten školní týden v Olomouci, protože už nás večer čekala cesta zpět domů do Ostravy. Tam jsem prožila krásný pátek spolu s mamčou, se kterou jsme vyrazily na sraz holek od ní z práce a pak pokračovaly na menších zimních nákupech.

On Thursday we were in school, tired but even of that we took a photo with Andy, which is my roomie and with this we somehow ended the school week in Olomouc, because the in the evening we just went by train back home to Ostrava. There I spent a lovely Friday with my mom, with whom we went to the girls meeting from her work, and then continued on smaller winter shopping.No a dostáváme se k úplnému konci, a to k sobotě, kterou jsem začala suprovým ránem s rodinou, pak se vrhla na čtení Forbes a nakonec se asi po třech měsících sešla s kamarádem Davidem. Byli jsme na kafe (oslavili můj svátek) a pak mi dal tak nějak opožděně úžasný dárek k narozeninám. Takže moc děkuji!

Well, we come to the end, the Saturday I started with amazing morning with my family, then I continued with reading Forbes and finally after about three months met my friend David. We were on a coffee (to celebrate my name-day) and then he gave me a sort of belated but amazing birthday present. So thank you so much!
0 comments: