2 weeks in pictures

Poslední dobou mám děsný problém vydávat články v mých tradičních 7:17. Nemám ponětí kam se ten čas vždycky ztratí, protože najednou je 23:00 (den před vydáním článku) a já už jsem prostě moc unavená na to, abych zvládla napsat článek (a o tom, jestli by byl vůbec ke čtení ani nemluvě). Tentokrát ho tedy píši o trochu později (ale přece) s tím, že si tady budeme moci prohlédnou dva týdny mého života.

Lately, I have a horrible problem publishing articles in my traditional 7:17. I have no idea where that time always lose, because once it is 23:00 (the day before the release of the article) and I am always just too tired to write an article (which could look like and article and not like a report from elementary school). So this time I am writing a little later (but still) and you will be able to inspect two weeks of my life here.

Krásný západ slunce z našeho pokoje na koleji

Pro tento typ článku jsem se rozhodla hlavně proto, že mám vždy pár náhodných fotek, které samotné na článek prostě nestačí, ale dohromady bych se s vámi o ně moc ráda podělila.

For this type of article I decided mainly because I always have a couple of random photos that is simply not enough for the whole article, but together I would like to share them with you.


Začneme tedy mým stěhováním na kolej, které bylo pro mě docela hektické, nejsem zrovna milovník změn a prostě potřebuju kolem sebe určitý prostor, a proto mě děsila představa s někým sdílet pokoj. Nakonec se ale ukázalo, že to až taková věda není a dá se to v pohodě zvládnout. Na fotce vidíte můj stůl, s tím, že ještě potřebuju dodělat pár věcí na nástěnce a normálně mi tam i hoří svíčka (protože mě to prostě uklidňuje).

Let's start with moving to my dorm, which was pretty hectic for me, I'm not a lover of changes, and I just need some space around me, and therefore I am dreading the idea of having to share a room. Eventually it turned out that it is not up to such a big thing, and we can handle it. In the photo you see my desk that still need to finish a few things on board and normally there is a candle (because it just calms me).


No a protože jsem v Olomouci jen od neděle do čtvrtka a mamka 28. oslavila narozeniny, tak jsem se hned první víkend zpátky v Ostravě rozhodla, že ji vezmu do kina na novou Bridget (recenze zde).

Well, because I'm in Olomouc only from Sunday to Thursday and mom celebrated her birthday on the 28th of September, so the first weekend back in Ostrava I decided to take her to the cinema to the new Bridget movie (review here).


Další týden jsem strávila v Olomouci jen pondělí a úterý, kdy jsem si večer sbalila pár věcí a pěkně jela vlakem zase domů překvapit mamku právě na její "sváteční" narozeniny. Výhoda toho, když má váš příbuzný narozeniny na státní svátek je, že máte prostě volný den na oslavování.

Next week I spent in Olomouc only Monday and Tuesday and in the evening I packed a few things and took the train back home to surprise my mom on her "festive" birthday. The advantage of when some of your relative's birthday a national holiday is that you just have a free day for celebration.


Hned ráno jsem mamku vytáhla na narozeninovo-podzimní kafe do Starbucks a odpoledne jsme pak rodinně, ještě se spoustou dalších přátel, vyrazili k zámečku v Zábřehu, kde se konaly Svatováclavské slavnosti piva. Tuhle akci mám moc ráda a snažím se tam chodit každý rok. Je tam vždy spousta jídla, pití (různé druhy piva), kolotočů, dobré hudby (letos jsme slyšeli hrát Limetal) a samozřejmě i spousta lidí.

Then in the morning I invited my mom for birthday-autumn Starbucks coffee and in the afternoon we went to the mansion in Zabřeh, where took place St. Wenceslas Beer Festival. I love this event a lot, and I try to go there every year. There is always plenty of food and drink (beer varieties), roundabouts, good music (we heard this time band Limetal) and of course a lot of people.

Ve čtvrtek jsem zase razila zpět do Olomouce a do školy, ale jen na jeden den, takže jsem byla večer zase doma. V pátek pak výlet na Hladnov (moje střední), kam jsme si jely s kamarádkou Klárou pro diplomy z foto soutěže a já si ještě od ťatky Šmouly vypůjčila dvě španělské knížky, kterými snad zaplácnu povinnou, kterou budeme mít na vysoké. A jako zasloužená odměna po celém týdnu jsme si s Klárkou zašly v centru na víno, což je jednou měsíčně už taková naše tradice. Chodíme vždy ten den, kdy já chodím na nehty (tentokrát jsem na ně šla teda až po víně) a vždy sedíme na stejném místě, řešíme co se za ten měsíc událo, atd... Prostě takový holčičí pokec.


A jak jste vaše poslední dva týdny prožili vy?

And how did you spend your last two weeks?

5 comments:

 1. Teda ani nevím, že v Zábřehu nějaký zámeček je :O určitě ho musím někdy zkouknout :) Taky bych si ráda v bytě na stole zapálila svíčku, ale štve mě, že tam je na to tak málo místa, že bych jí určitě něco podpálila. No a v neposlední řadě si spolu taky musíme někam zajít! -_- Už jsme se dlouho neviděly a určitě máš plno novinek o kterých vím prd :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě musíme někam zajít mufinku ❤ co třeba příští víkend? 😃 Jinak náš zámeček je krásný, v létě tam dokonce pořádají letní kino 😍😏

   Delete
  2. Tento víkend nepřijedu :O asi ti pošlu kalendář pro lepší plánování!

   Delete
 2. Krásné fotky :) hlavně ten západ slunce s růžovým nádechem.
  http://spice-of-life.blog.cz/

  ReplyDelete