Mělčiny | The Shallows, movies...

Přeji krásný den! Dneska vám tady píši první oficiální filmovou recenzi a to konkrétně na film Mělčiny, na který jsem se vydala spolu s kamarádkou Klárou. Osobně jsem milovníkem "žravých" filmů, tudíž jsem měla opravdu velká očekávání a ty se až na pár nedostatků opravdu naplnily. Takže věta "Nejlepší žraločí film od Čelisti." se pro mě potvrdila.

Have a nice day! Today I am writinf the first official movie review here - specifically The Shallows, which I watched in our cinema with my friend Claire. Personally, I'm a lover of "voracious" films, so I had really high expectations and only for a little weaknesses really materialized. So the phrase "The best shark movie since Jaws" us true for me.


Na film jsem se vydala do našeho Zábřeh kina společně s Klárkou, protože náš plán jít do Cinestaru krachnul na tom, že to prostě a jednoduše přestali hrát. A jediné kino, kde to ještě dávali bylo to naše, takže jsme neváhaly, rezervovaly si lístky a nakonec tam seděly stejně jen asi s dalšími desíti lidmi.

I went on this movie into our Zábřeh cinema together with Claire, because our plan to go to Cinestar crashed on the fact that they simply stopped playing it. A single cinema, where it still played, was our own, so we did not hesitate, has reserved tickets, and then just sat there with only about ten other people.Film začal takovým tím prostřihem někam ke konci, kdy si říkáte "Sakra, tak co se to tam vlastně stalo?" a pokračoval už klasickým příběhem, kdy jako natěšený a vystrašený divák sedíte a kdykoliv je záběr ve vodě, tak prostě čekáte, že už uvidíte ploutev, krev nebo cokoliv jiného co je spojeného se žraloky. A jasně, že nakonec ten okamžik přijde a musím říct, že přišel celkem brzy. Celý film je pak vlastně jen o hlavní hrdince a žralokovi a krom pár záběrů s jinými lidmi se tam moc lidského kontaktu nedočkáte.

The movie started with the scene from the end, when you say "What did the hell happen there?" and it continued in a classic story of when, as excited and scared spectator sit there and whenever there is shot in the water, you just wait, when you will see that fin, blood or anything else that is associated with sharks. And clearly, that eventually came and I have to say that it came quite soon. The entire film is then actually only about the main heroine and shark, and besides a few shots with other people there is not too much human contact.Na začátku filmu je také spousta surfařských záběrů a i když nejsem zrovna milovník moře, tak tenhle sport mě nikdy nepřestane fascinovat. Já prostě nechápu jak může někdo prostě "chytit vlnu" a jet na ní. A předpokládám, že to asi nikdy ani nepochopím. Pak už tam je prostě jen hodně, hodně, hoodně záběrů na hlavní postavu, vodu a žraloka. Vlastně bych zapomněla na jednoho podstatného účastníka filmu a tím byl racek, který celou dobu dělá společnost.

At the beginning of the film you can also see plenty of surf shots and even though I'm not a lover of the sea, this sport never stop to fascinate me. I just do not understand how anyone can simply "catch a wave" and ride on it. And I suppose that I will probably never understand. Then already there is a lot of scenes of the main character, water and shark. Actually, I forgot one significant participant of the movie and it was a seagull, which makes the company the whole time.Postavy tentokrát vynechám protože jak už jsem psala, je to hlavně o jedné dívce jménem Nancy, která se ve svém životě snaží najít, a proto vyrazí na takovou, zapomenutou/utajenou turistům, pláž, která je spojená s její matkou (ta bohužel zemřela na rakovinu). A tam se začnou dít věci, které by jste od dovolené v Mexiku určitě nečekali. Víc toho prozrazovat nechci, takže se určitě mrkněte na film. Ale pokud vám vadí krev, nebo obecně filmy typu Čelisti a Jezero, tak vám to určitě nedoporučuji.

I will skip characters this time because as I wrote, it's all about a girl named Nancy, who is trying to find herself in her life, and because of it she goes on such, forgotten / secret tourists, beach, which is associated with her mother (she unfortunately died on cancer). And there are things to happen that you would certainly did not expect from a holiday in Mexico. I do not want to reveal more of that, so be sure to check out the film. But if you do not like blood, or generally movies such as Jaws and Lake, so I definitely do not recommend it.


ZAJÍMAVOSTI

- Film se v roce 2014 objevil na Černé listině nejlepších nerealizovaných scénářů.


Film má na ČSFD celých 65%, což si myslím je na tenhle typ snímku docela dost. 

POINTS OF INTEREST

- Film in 2014 appeared on the Black List of the best unrealized scenarios.


The film has on ČSFD full 65%, which I think is on this type of movie enough.

A mojí otázkou je: Viděli jste film? A jaký máte na něj názor? 
And my question is: Have you seen this movie? And do you have an opinion for it?

2 comments:

 1. Já se na tyhle filmy nedívám, protože se pak bojím, že mě žralok kousne ze záchoda do zadku. True story. Musím ale říct, že mám v poslední době šílenou chuť se na nějaký žravý film nakonec podívat :D

  http://moimelea.blogspot.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kouknem některý večer v Bratislavě? :) ♥

   Delete