Julieta, movies...

Tento článek píši v den, kdy mi na tři měsíce odfrčela kamarádka Sandra do Anglie, kde bude studovat. Takže je to takové pochmurné. Navíc byla/je jeden z mých nejvěrnějších kino parťáků a právě s ní jsem viděla tento španělský film od Almodóvara s názvem Julieta (naše poslední kino na delší dobu).
 
I am writing this article on the day when my friend Sandra is leaving for three months to England, where she will study. So it's kind of bleak. Moreover, she was/is one of my most faithful mates in cinema and I also watch this Spanish film by Pedro Almodóvar called Julieta with her (our last movie for a longer period).
 
 

 
Na film jsme narazily náhodou při focení se u plakátu k filmu "Tajný život mazlíčků" a když jsem zjistily, že je to právě snímek od Almodóvara, tak jsme si řekly, že jako správné bývalé studentky španělsko-českého gymplu bychom na něj měly zajít.
 
On the film we came across when we took photo at the poster for the movie "The Secret Life of pets," and when we discovered that it is movie by Pedro Almodóvar, so we thought we'd be correct as ex-students of Spanish-Czech high-school to watch it.
 
 
Jelikož tak nějak známe styl Španělů a četly jsme popisek k filmu, tak jsme očekávaly jakési drama, které samozřejmě přišlo. Film je plný zvratů, otázek a tajemství z minulosti. Navíc je tam klasicky spousta milostných scén, protože prostě Španělsko (všimli jste si někdy v nějakém španělském filmu, jak divně se Španělé líbají? Nebo je to jen náš pocit se Sandrou?).
 
Because somehow we know the style of Spaniards, and we read the label to the film, we expected some sort of drama that came naturally. The film is full of twists, questions and secrets from the past. Plus there are plenty of classic love scenes, simply because Spain (Have you noticed in a Spanish movies, how strange the Spaniards kiss? Or is it just our feeling with Sandra?).
 
 
Příběh začíná v současnosti, kdy se Julieta (hlavní hrdinka) hodlá přestěhovat s přítelem do Portugalska, ale jelikož se ještě ten den potká se starou známou, která ji řekne, že narazila na její dceru, tak se rozhodne zůstat v Madridu a vše od základů změnit. A my docela dlouhou dobu nevíme co si myslet. Příběh pokračuje Julietiným psaním jakéhosi deníku pro svou dceru a mi máme díky tomu možnost slyšet vše od začátku. A o čem ten příběh je? Na to se budete muset podívat. Jediné co vám ještě prozradím je, že konec mě dost zklamal, protože jsem celou dobu čekala na něco, co se prostě nedostavilo.
 
The story begins in the present, when Julieta (heroine) is planning to move with her partner to Portugal, but since that day meets an old friend who tells her that she hit at her daughter, she decides to stay in Madrid and change everything. We do not know what to think quite a long time. The story continues Juliet's sort of diary writing for her daughter and because of it we have the opportunity to hear everything from the beginning. And what's the story? That's what you have to find out on your own. The only thing I will tell you is that the end was quite disappointed for me because the whole time I was waiting for something that just does not happen.
 
 
POSTAVY
 
Julieta - hlavní postava, která celý film hledá svou dceru. (Co myslíte? Najde ji?)
Antía - Julietina ztracená dcera.
Xoan - Julietin zesnulý manžel a otec Antíi.
 
CHARACTERS

Julieta - the main character, which is looking for her daughter the entire film. (What do you think? Will she find her?)
Antía - Juliet's lost daughter.
Xoan - Juliet's dead husband and father of Antía.
 
 
ZAJÍMAVOSTI
 
- Film byl natočen podle literární předlohy a to povídky od Alice Munro.
- Film reprezentoval Španělsko na letošních Oscarech.
 
POINTS OF INTEREST
- The film was based on story by Alice Munro.
- The film represented Spain at the Oscars this year.
 
 

3 comments:

 1. Teď jsi mě donutila zapřemýšlet, kolik španělských filmů jsem vlastně viděla. I přesto, že Španělsko všeobecně miluju, jsem si vybavila jen dva... Máš nějaké typy, abych to mohla napravit? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pár jich určitě najdu, protože jen ve škole jsme jich viděli docela dost. Takže rozhodně stojí za to "Mar adentro". Je to sice docela smutné, ale má to hloubku. Pak je docela známý film "Los relatos salvajes". Mě teda moc nezaujal, ale spoustě lidí okolo mě se líbil, takže tisíc lidí, tisíc názorů. Není to teda úplně španělské, ale je to v koprodukci (nebo tak něco). Pak třeba "Ti druzí", což je teda horor, takže to také není zrovna pro každého, ale jestli ti strašidelnější typy filmů nevadí, tak to určitě zkus. No a když už jsem u těch stracho-filmů, tak je dobrý i "Sirotčinec". Pak jsem ještě viděla "Květiny" a na ty jsem psala i recenzi: https://enthusias-ter.blogspot.cz/2016/08/la-pelicula-festival-spanelskych-filmu.html
   A nakonec asi můj nejoblíbenější "Los crímenes de Oxford". Je to taková matematická kriminálka, ale velmi dobře propracovaná. :)
   Snad tě něco z toho zaujme, víc jsem si jich teď nevybavila. :)

   Delete
 2. Tyy brďo, že bych se mrkla na svůj uplně první španělský film? :D
  http://spice-of-life.blog.cz/

  ReplyDelete