Pitný režim! | postovnezdarma.cz

Je tady léto, vedro a s tím tedy i spojený pitný režim, který je nutný a měl by se rozhodně dodržovat. A jak se líp motivovat a nutit k pití, než roztomilou láhví, který má filtr, do kterého můžete dát třeba led, ovoce a nebo oboje dohromady.

It's summer, the weather is hot and its connected with a drinking regime, which is necessary and youshould definitely follow it. And how better to motivate and force yourself to drink than with a cute bottle that has a filter in which you can put ice, fruit or both together.Já doma neměla nic jiného než kudláčky, takže jsem zvolila tuhle variantu, ale předpokládám, že skvělá kombinace bude i citron s mátou, nebo třeba jahody či okurky. Prostě jak si každý usmyslí.

I do not have anything else at home than gooseberry, so I chose this option, but I think that a great combination will be also a lemon and mint, or even strawberries or cucumbers. Just as everyone wants to.


Láhev je dostatečně velká, takže se nemusíte bát, že by vám voda třeba během výletu na kolech hned došla. A pokud si říkáte, že modrá není pro vás, tak nevěšte hlavu, jelikož na výběr je ze čtyř barevných variant, takže krom modré můžete mít láhev například černou, červenou nebo žlutou. Navíc je celá z plastu, takže kdyby vám třeba spadla, tak nemusíte hned šílet, jestli se nerozbila (což je u mě docela podstatné).

The bottle is big enough, so you do not worry that you will be without water during a bike trip or something. And if you know that blue colour is not for you, do not hang your head, cause you can choose of four color variations, so you can have besides a blue bottle, for example, black, red or yellow. Moreover, it is made entirely of plastic, so if it falls down, you do not have to immediately freak out if it did not break (which for me is quite important).


Abych pravdu řekla, tak já z ní piji i doma, je to pohodlné a nemusím se bát, že když si třeba čtu, tak se mi celý obsah vylije do postele. Jinak se moc omlouvám, za mou neaktivitu v komentářích, ale bohužel teď kvuli práci, festivalu (Colours of Ostrava) nebo nedostatku spánku prostě nestíhám.

To be honest, I drink from it at home too, cause it is comfortable and I do not have to worry about that when I want to to read, that I will poured the entire contents into bed. Otherwise very sorry for my inactivity in the comments, but I unfortunately have not time right now because of the work, of the festival (Colours of Ostrava) or lack of sleep.

0 comments: