Malý princ | The Little prince, movies...

První kino roku 2016


Here is my secret,
a very simple secret.
It is only with the heart that one can see rightly.
What is essential is invisible to the eye.
- Le Petit Prince


Jak to tak vypadá, do kina chodím zdá se jen se Sandrou. Máme prostě podobný styl na filmy, krom Hunger Games.
Pro mě bylo toto kino krásný začátek roku 2016 a moc pěkné ukončení Vánočních prázdnin.

Dlouho jsem měla v plánu si na tento film zajít a nakonec se to přece jen podařilo. Knihu jsem poprvé četla někdy před rokem, nebyla to pro mě taková ta tradiční dětská knížka, ale o to víc jsem nad ní přemýšlela když jsem ji četla. Film mě naprosto odrovnal. Moc se mi líbilo jeho zpracování a dokonce jsem si tam i poplakala.


Nejsem si jistá, jestli bych zde měla psát obsah filmu. Pokud jste četli tak znáte asi dvě třetiny filmu a u zbytku bych Vás moc nerada připravila o překvapení, takže doufám, že mě neukamenujete, když tady trochu pomlčím. Každopádně to stojí za to a vy dočtěte článek a utíkejte si tento skvělý zážitek pustit.POSTAVY
Malá holčička - díky této postavě se můžeme podívat do světa Malého prince a pochopit, že být dospělý ještě neznamená přestat snít.
Letec - tuhle postavu jsem si naprosto zamilovala, nevidím v ní totiž starého pána, ale celý svět. Neumím to popsat...
Malý princ - potřebuje tato postava vlastně popisek?
Liška - díky ní jsme schopni leccos pochopit.
Postav je v celém filmu samozřejmě víc, ale já vybrala jen ty pro mne nejvíce podstatné.


ZAJÍMAVOSTI
- Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala. Nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle.
- Tvůrci ve filmu použili kromě 3D animace také techniku fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou, což umožnilo aplikovat na tváře akvarel.
- Hans Zimmer ve filmu nechal prodchnout hudbu zřetelně francouzskou náladou a představil písně francouzské zpěvačky a skladatelky Camilie Dalmais.
- Režisér filmu Mark Osborne se přestěhoval s rodinou do Paříže jen proto, aby mohl na plátně převyprávět svou oblíbenou knihu, která mu kdysi zachránila milostný vztah. Knížku četl až jako dospělý, i tak ale pro něj znamená mnoho. Dala mu ji totiž jeho budoucí žena, v době, kdy oba studovali vysokou školu a snažili se udržet vztah na dálku. "Malý princ nás dal znovu dohromady," přiznává režisér.
Marion Cotillard nadabovala Růži v angličtině i francouzštině.
- "Malý princ" byl oblíbená kniha Jamese Deana, který je jedním z hlavních idolů Jamese Franca - zde nadaboval Lišku. Franco hrál Deana v životopisném filmu James Dean, za který získal Zlatý Glóbus.

Viděli jste? Jaký máte na film názor Vy?

0 comments: